-Dr Gyöngy Andrea blogja-
....vagy nevezhetném talán magazinnak is, ahol olvashatsz cukorbetegségről, túlsúly kezelésről, diabetológiai vizsgálat menetéről, egészséges életmódról, vagy éppen arról, hogy egy orvos-beteg együttműködés mitől lesz jó.

Fontos, hogy minél előbb és minél jobban egyensúlyban tartsuk a vércukrodat, hiszen Rád még sok-sok év vár, amit Te betegségmentesen szeretnél megélni. Miért fontos a szoros cukoranyagcsere kontroll?
Ha már a cukorbetegséged elején megfelelő terápiával kezelünk, akkor életéveket nyersz, hiszen a szövődményeket csak úgy előzhetjük meg, ha hamar,...

Amikor a valamilyen betegségről, pl. cukorbetegségről beszélünk, sokan azt gondolják, hogy valaki más figyel majd ránk: az orvos, a család, a barátok... De valójában, aki a legtöbbet tehet az egészségedért, az nem más, mint Te magad.

Ó, mennyiszer hallottam már ezt a kijelentést az orvosi rendelőben. "Jó az a vércukor még 10-ig." – bagatellizálják el sokan egy kézlegyintés kíséretében. Az a helyzet, hogy az "enyhe cukor" nem annyira édes, mint ahogy hangzik. Sőt, már ez is csinálhat komoly szövődményeket, és csinál is!

Az orvosi rendelőben két szélsőséges típusú emberrel is találkozom: az, aki napi szinten annyiszor méri a vércukrát, hogy már meg tudja mondani vakon is az eredményt, és az, aki úgy tesz, mintha a vércukormérő egy ősi relikvia lenne, amit soha nem is látott.

Becsülendő, ha már egy beteg megjelenik a diabetológiai rendelésen, mert ő már felismerte, hogy a jelenlegi állapota/ túlsúlya már egészségügyileg kockázatot jelent számára , például nem tud lépést tartani a kiránduláson a csoporttal és folyton őt várják be a többiek. Szeretne valamit tenni a saját egészségéért.

Ugyanúgy csináltam mindent, most mégis megemelkedett a vércukrom. Miért van ez? Miért van, hogy ugyanakkor ugyanazt esszük mégis máshogyan reagál rá a szervezetünk és nem ugyanakkora vércukoremelkedést tapasztalunk, ahogyan várnánk.

Valljuk be, attól, hogy el kezded használni az X fogyókúrás teát vagy Y fogyókúrás tablettát és továbbra is mindent ugyanúgy csinálsz, vagyis ugyanúgy eszed a pékárukat/fehér kenyeret, iszod a kávés lattékat/cukrozott gyümölcsléket, mégis mi változna?

Csodás "zsírleolvasztó" fogyókúrás terméktől és tápszertől hemzseg a piac. Nem reális elvárás, hogy az orvosotok mindnek az összetételéről és hatásáról információt nyújtson Nektek.

Több egészségügyi okosóra is rendelkezik már kalóriaszámláló funkcióval. Ami számolja a bevitt és elégetett napi kalóriádat és mutatja, hogy aznap mekkora kalóriadeficitet sikerült elérned. Nem vagyok a technika ellen, bár ez a cikk most lehet azt fogja sugallni....

Amikor fogyókúrába kezdenek, gyakrabban vesznek le a boltok polcairól diétás vagy diétásnak vélt élelmiszereket. Valahogy ez a "diétás" kifejezés, azt sugallja, hogy egészséges is egyben. Mégis mi a baj a zabkásával vagy müzlivel?

A blogot írja és szerkeszti: Dr Gyöngy Andrea -belgyógyász, diabetológus.
Az információkat tudományos igényességgel és orvosi evidenciák alapján válogatom össze, bár nem szakértői jellegű blognak szánom, ezek természetesen nem helyettesítik a személyes orvosi tanácsadást, diagnosztikát vagy kezelést.

Cukormentes mesék © Minden jog fenntartva 2024
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el