Fogyókúrás tápszerek- avagy mire figyelj!

2024.04.17

Csodás "zsírleolvasztó" fogyókúrás terméktől és tápszertől hemzseg a piac. Nem reális elvárás, hogy az orvosotok mindnek az összetételéről és hatásáról információt nyújtson Nektek.

Legyél figyelmes, ha étrendkiegészítőket, fogyókúrás tápszereket vásárolsz!

Megosztom egyik gondozott cukorbetegem esetét Veled, aki fogyási célból szerzett be a világhálóról egy májvédőnek/talán májregenerálónak kikiáltott fogyókúrás tápszeritalt. 


Kontrollra érkezéskor rögtön látszódott a vércukornaplójából, hogy valami alapjaiban változhatott meg az étkezésén. Nagy vércukorkilengések csúfították eddig eredményeit, amiből diéta hibára következtettem. Végül elárulta, hogy naponta az eddig étkezései mellé(!) mindennap fogyaszt 1 adag tápszeritalt. Miután a márkáját megmutatta, együtt rákerestünk a neten a termékre: gyógynövényeket is tartalmazó tápszer, de egy árva szó nem volt leírva a mennyiségi összetételről, csak felsorolásszinten írtak a gyógynövényekről! Arról sem, hogy 1 adag fogyókúrás tápszerital mekkora adag szénhidrátot tartalmaz (összkalória mennyiséget jelezték). Megjegyzem a beteg napi többszöri inzulinos cukorbeteg, szóval a cukoranyagcseréjét jól felborította a tápszer és mindennap extra szénhidráttal bombázta magát- hiszen a megszokott étrendje mellett és nem helyette használta.


A termékek csomagolását mindenképpen olvasd el. Lehetőleg alacsony glikémiás indexű, vagyis lassan felszívódó szénhidrátokat tartalmazó terméket válassz. A feltüntetett szénhidrátmennyiséget pedig számold bele a napi adagodba-főleg ha inzulinos cukorbeteg vagy!

 

Cukormentes mesék © Minden jog fenntartva 2024
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el