Te edzel vagy inkább gyógyszert használnál? Science Alert weboldalain olvastam, hogy testmozgást helyettesítő gyógyszert vizsgálnak, igaz még korai kísérleti stádiumban van...
Blog
Egy orvosi rendelésen -főleg ha csak gyógyszert íratni vagy csak egy vérvételes beutalóért mentünk- nem feltétlenül vesszük jó néven, ha a testsúlyunkkal kapcsolatosan adnak felvilágosítást.
Ha mindkét szülő elhízott, még akkor sem törvényszerű, hogy Te is elhízott leszel vagy, hogy ne tudnál fogyni.
Erőfeszítéseid ellenére sikertelen a fogyókúra? Kudarcok érnek? Mikor érdemes az elhízás mögött hormonális okokra gondolni?
Változtattál a szokásaidon?
Néhányan sikertelen fogyókúrás kísérletek után keresnek meg a diabetológiai rendelésemen. Sokan már táplálkozási tanácsadónál is jártatok, fogyókúrás tápszereket is próbáltatok, tényleg többféle fogyókúrás módszert kipróbáltatok korábban. Elsőként azt kell tisztázni, hogy valóban megváltoztattátok a szokásaitokat? Vagy valójában csak annyi történt...
Sokan megpróbálják, de idővel elveszíthetik a lendületüket és a lelkesedésüket. Nem Te vagy az egyetlen, aki nehézségekbe ütközik és léteznek stratégiák arra, hogyan lehet megőrizni a motivációt és az elkötelezettséget az egészséges életmód mellett.
Nem tudok fogyni!
Sokan sikertelen fogyókúrák után jelennek meg a diabetológiai rendelésen. Lehet Veled is előfordult már, hogy pár hét alatt pár kilót sikerült a túlsúlyból kínkeservesen leadnod, de azonnal vissza is szaladtak a nemkívánatos kilók.
Pár kiló túlsúly nem feltétlenül jelent komoly egészségügyi problémát. De miért nevezzük soványnak a normális testtömeg indexű embereket? Hozzá lennénk szokva a teltkövér idomokhoz?
Inzulinrezisztenciám van!
Miért kóros a vérvételi eredményen a 4-es vagy magasabb Homa index? Miért probléma a magas inzulinszint a terhelésnél?
Nem baj, ha nem vagy teljesen tisztában a cukorbetegség részleteivel. Gyorsan, tömören, egyszerűen megfogalmazva nézzük meg milyen fajta cukorbetegségek ismertek a köztudatban.
Megelőzhető-e a cukorbetegség?
A hatékony megelőzés révén a betegség kialakulása elkerülhető lehet, hozzájárulhat a betegség korai felismeréséhez, illetve a szövődmények megjelenése kitolódhat vagy elkerülhetővé válik.
A blog célja
Blogomat nem tudományos vagy szakértői jelleggel kezdtem el. Az általam gondozott diabeteszes pácienseim figyelmét is felhívom rá, amennyiben információk után kutakodnak (pl diétás tanácsadás, gyógyszerekkel kapcsolatos információk) mindig nézzenek utána, hogy ki a cikk szerzője vagy orvosilag lektorált-e a weboldal.